İstanbul Ataşehir Psikolog Hizmeti

Psikolojik danışmanlık ofisimizi arayan kişilerin genellikle sormuş olduğu sorulara makalemizde cevaplandırmak istedik. Bu sorular; İstanbul- Ataşehir’de psikoloğa gitmeliyiz? Psikoloğun amacı nedir? İstanbul- Ataşehir’de en iyi psikoloğu seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Psikolog yorumları neden önemlidir? Şeklindedir.

Hangi durumlarda İstanbul Ataşehir’de Psikoloğa Gidilmelidir?

İnsanlar kimi zamanlarda kendilerini tükenmiş yorgun ve sorunlara çözüm bulamaz hale gelebilirler. İnsanların sorunları olmasa bile yaşamları konusunda memnuniyet duyguları eksik veya sebepsiz yere duygu karmaşası, duygularında belirsizlik hissedebilirler. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların bazı konularda sürekli aynı bakış açısıyla baktıkları için konulara çözüm yolu bulamadıklarını ancak farklı bir bakış açısına ihtiyaç duyabileceklerini söylemektedir. Bu gibi durumlarda İstanbul Ataşehir’de psikolog, uzman, psikiyatra gitmekte fayda vardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Ataşehir Online Terapi Hizmeti

İstanbul Ataşehir’de online psikolojik terapi hizmeti Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu tarafından verilmektedir.

Online Terapi Nedir?

Online terapi, profesyonel ruh sağlığı hizmetinin diğer bir deyişle desteğinin internet veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran kişiye internet üzerinden psikolojik destek hizmetinin verildiği alternatif bir psikoterapi yöntemidir. 

İstanbul Ataşehir’de Online Terapi Avantajları Nelerdir?

İstanbul Ataşehir’de Online terapi, İstanbul Ataşehir’de bireye randevu kaçırdım derdi olmadan, istediği zaman ve yerde, hızlı şekilde, istediği psikolog ya da psikoterapiste ulaşma fırsatı sunmaktadır. Birçok ülkede yaygın biçimde tercih edilmekte olan online terapi son senelerde ülkemizde ve ayrıca İstanbul Ataşehir’de yaygınlaşmaya başlamıştır.

Online terapiyi yüz yüze terapiden ayıran temel özelliği; Mekan ve zamanın öneminin olmadan psikoterapi hizmeti alabilme rahatlığı olmasıdır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

Psikoloğun amacı nedir?

Psikoloğun amacı; yapılan terapilerle birlikte, ruhsal ve psikolojik açılardan kişiyi rahatlatmak, farkındalık kazanmayı sağlayıp toplum içinde daha aktif hayattan keyif alabilmelerine yardımcı olmaktır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu kendi psikoterapi yöntemiyle bireylere sorular sorarak problemi anlamaya çalışıp uygun olan psikoterapi tekniğiyle bireye yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu yüzden psikoloğun birey hakkında sorular sorması normaldir.

Kişinin terapi süreci için yararlı bir kısmıdır. Bu süreçte bilinmesi gereken psikoloğun bir sihirli değneği olmadığıdır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu kişiye yardım etmeye çalışır ancak psikoloğun tek taraflı çalışması terapi sürecinde yeterli değildir. Bireyin bu süreçte dürüst açık sözlü olmasında fayda vardır. Terapiye düzenli gidilmesi duyguların açık anlaşılır şekilde ifade edilmesi terapinin hızlı sonuçlanmasını sağlar.

İstanbul Ataşehir’de Psikolog Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

İstanbul Ataşehir’de psikolog tercihi yaparken; psikoterapi sürecinin insan hayatını etkileyecek tecrübeler olması göz önünde bulundurulmalıdır.

Yaşadığımız psikolojik sıkıntılarımız aile hayatımızı arkadaş ortamlarımızı ilişkilerimizi akademik başarılarımızı okul hayatımızı veya iş hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Psikologlar bu olumsuz etkiyi olumluya dönüştürmek için sizlere yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Bu sayede toplumsal yaşamımızda daha aktif mutlu iyi ilişkilere sahip bireyler olabiliriz.

İstanbul- Ataşehir’de kendimize en uygun psikoloğu bulma süreci ise genellikle tahmin edildiği kadar kolay olmamaktadır.

İstanbul Ataşehir psikolog tercih ederken ilk aşamada internetten araştırma yapmaktayız.

İstanbul Ataşehir’de En iyi psikoloğu seçerken;

  1. Psikoloğun mezuniyeti,
  2. Çalıştığı uzmanlık alanlarını,
  3. Almış olduğu eğitimler,
  4. Mesleki tecrübeleri
  5. Psikoloğun yorumları göz önünde bulundurulmalıdır.

İstanbul Ataşehir Psikolog Seans Ücretleri

Psikoterapi seans süreleri ortalama olarak 50-80 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul- Ataşehir seans ücretleri 200TL- 1000TL olarak farklılık gösterir.

Sizlerde alanında iyi olan bir psikologdan online psikolojik terapi hizmeti almak için tıklayınız. Unutmayın bakış açınızı değiştirin hayatınız değişsin.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.