Selamlar bu makalemizde psikolojik danışmanlık ofisimize gelen insanların genel olarak cevap aradıkları soruları hakkında yanıtlar vereceğiz. Bu aranan cevaplarla ilgili sorular iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog randevusu nasıl alırım, iyi bir psikolog nasıl bulurum, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım, psikolog ücretleri ne kadardır? Gibi sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hocamız bu sorular hakkında genel olarak vermiş olduğu cevapları bu makalede kısa kısa özetlemek istedik. Bu makale sayesinde bütün aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Yapılan çalışmalarda psikolojik destek yani psikolojik yardım alan bireyler psikolojik yardım almayan bireylere oranla yaşamlarının daha tertip ve düzenli olduğu, daha anlaşılabilir ilişkiler kurdukları, sosyal ilişkilerinde daha aktif oldukları anlaşılmıştır. Çalışmaların neticesinde psikolojik destekten faydalanan insanlardan her dört kişiden ikisinin daha mutlu hissettikleri, kendilerini ifade ediş biçimlerinin daha güçlü olduğu anlaşılmıştır. Psikoloji sağlığı için destek alan insanların büyük bir çoğunluğu, yılın yarısından itibaren tamamen iyileşme gösterdikleri anlaşılmıştır. Bu neticeden yola çıkarak psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu, bireylerin muhakkak psikolojik destek almaları gerektiğini düşünmektedir.

Randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Avcılar’da psikolog Hizmeti

İstanbul Avcılar da, psikologlar, insanların yaşadığı ruhsal bunalımlarla başa çıkabilmelerine yardım ederler İletişim kurama zorluğu, kendini ifade etmede güçlük çekmek, yanlış anlaşılmak gibi olumsuz durumların önüne geçebilmeye ve halihazırda olan bu durumlarla da başa çıkma konusunda oldukça fayda veren uzman kişilerdir psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların düşüncelerinin nasıl şekillendiğini, bu düşüncelerin neler olduğunu, nelerden kaynaklı oluştuklarını araştırmalarının konusu ederek, ciddi çalımalar yapmaktadır. Bunun neticesinde danışanların düşüncelerde sağlıksız oluşumların önünü kesmek veya başa çıkabilmek konusunda oldukça faydalı bir iyileştirme sürecine girilmiş olur.

İstanbul Avcılar’da Psikologlar

İstanbul avcılarda psikologlar psikoterapilerin verimini birçok yöntemlerle zenginleştirirler. Psikolog  Mehmet Ali Yağcıoğlu danışan kişilerin problemlerinde çözüm yolu olarak belirleyeceği terapi yöntemini, kişilerin yaşadıkları kültüre, aile ortamına, sosyal çevrelerine göre, kişinin tercihine bakarak belirler. En fazla tercih edilen yöntem ise bilişsel davranışçı (BDT) terapidir. BDT terapiyi psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu, psikolojik danışmanlık ofislerinde uygulamakta.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Avcılar’da Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Avcılar’da psikolog seanslarının ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişiyor.

İstanbul Avcılar’da psikolojik danışmanların seans süreleri 45 ile 80 dakika sürer.

İstanbul Avcılar psikolojik danışmanlık merkezimizde seansların ücretleri en alt sınırda tutuluo 300 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Avcılar’da Psikolog ücretleri uygun olmakla birlikte yaşadığınız ile veya ilçeye bağlı olarak değişm göstermektedir.

Toplum ruh sağlığı merkezlerindeki danışmanlık hizmetleri özel muayenelerdeki  psikolojik danışmanlıklara göre daha uygun fiyatlarda danışmanlık hizmetleri verebilmekte  fakat seans sürelerinin fazla kısa olduğu için ve gün içerisinde de fazla sayıdaki danışmanlık taleplerinden kaynaklı, yeteri düzeyde hizmet alabilmek zorlaşmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda daha fazla çalışmanın yapılması ve ruh sağlığı merkezlerinin sayısının artması gerektiği kanısındadır. İstanbul Avcılar danışmanlık merkezimizde sizlere profesyonel psikoterapi hizmeti vermekteyiz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.