İstanbul Bayrampaşa’da En İyi Psikolog nasıl bulunur ? Bizler genellikle içinde bulunduğumuz kafamızı karıştıran durumlarla başa çıkamadığımızda veya farklı bir görüşe ihtiyaç duyduğumuzda bir uzmandan yardım almak isteriz. Ruhsal problemleri nedeniyle psikolog desteği almak isteyen ve uzman arayışına giren pek çok insanın arama motorun da “en iyi psikolog”, “en iyi psikoterapist” gibi aramalar yaptıkları gözlemlenmiştir. Bunlar ile beraber bazen “terapist”“psikoterapist”, “aile danışmanı”“evlilik terapisti” gibi daha farklı kelimeleri de araştırılıyor.  Bazen de ruh sağlığı uzmanlarına ulaşmaya çalışırken İstanbul Bayrampaşa En İyi Psikolog” veya En İyi Psikolog İstanbul Bayrampaşa gibi yerel araştırmalar da yapılıyor.

İstanbul Bayrampaşa’da en iyi psikoloğu bulmak konusunda insanların özellikle psikoterapi alanında en iyisini bulmak isteklerinin altında birden çok sebep yer alır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’na göre bunların en başında bildikleri iyi bir terapistin olmaması, bu konuda fikir sahibi veya daha önce verimli terapi deneyimi yaşamış insanlara sormaları ya da kendilerinin veya tanıdıklarının önceden yaşadıkları verimsiz terapi deneyimleri bulunmaktadır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul Bayrampaşa’da online terapi hizmetini siz danışanlara etkili biçimde sunmaktadır. Online terapi hakkında daha fazla bilgi edinmek için “İstanbul Online Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Günümüze kadar süregelen çalışmalar psikolojik destek yani psikolojik yardım alan kişilerin psikolojik yardım almayan kişilere göre davranışlarında düzenlerinin arttığı, sosyal hayatlarının daha aktif olduğu, duygularının daha dengeli ve davranışlarının daha tutarlı olduğu anlaşılmıştır. Bilimsel çalışmalarda psikolojik destek alan kişilerin yüzde ellisi kendilerini duygusal açıdan daha mesut hissettekileri, kendilerini eskisinden çok daha iyi ifade edebildikleri görülmüştür. Bu insanların yüzde yetmiş beşi de altı ayın sonrasında tamamen iyileşebildikleri gözlemlemiştir. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların muhakkak psikolojik yardım almaları gerektiğini vurgular.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Bayrampaşa’da Psikolog Hizmeti

İstanbul Bayrampaşa’da psikolog hizmeti almayı düşünüyor iseniz başlangıçta ne konularda psikolojik yardım almalısınız, bunu belirlemelisiniz. Psikolojik yardım kapsamında aile danışmanlığı, ergen sorunları, cinsel terapi, çocuk pedagojisi, çift terapisi, bireysel sorunlar ele alınmakta.

İstanbul Bayrampaşa’da psikologlar kişinin hayatındaki problemleri ve ruhsal sağlık sorunları ile nasıl başa çıkabileceği konusunda, bu sorunlardan daha fazla büyütülmeden nasıl kurtulabileceğine ilişkin ve kişinin yaşadığı duygusal karmaşıklıklardan nasıl kurtulabileceğine ilişkin yardımcı olan uzman kişilerdir.

İstanbul Bayrampaşa’da psikologlar bireyin strese maruz kaldığı durumlarda nasıl baş edebileceğini, duygu durumunu nasıl kontrol altına alabileceğini, bağımlılıklarından nasıl kurtulabileceğini anlayabilmesi için, sağlıklı bir şekilde bu durumları kontrol altına alabilmesi konusunda destek olmaktadırlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanlarda düşünüş biçimini, bu düşünceler sebebiyle nasıl hissettiğini ve nasıl davranışa geçtiği konularında ciddi araştırmalar ve çalışmalar yapmaktadır. Kişinin yanlış düşüncelerinden kurtulmasına yardım eder.

İstanbul Bayrampaşa’daki psikologlar insanların yaşamlarını yenileyip, tazeleyip çevresindeki olaylara uyumlu olarak yaşayabilmeleri için çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanmakta. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu danışanın problemlerine çözüm yolları bulabilmek için en doğru yaklaşımı belirleme konusunda hassas davranıyor. Bireyin şahsî özelliklerine, seçimlerine ve kültürel yapısı ile uyumlu en doğru yaklaşımı belirlemek konusunda oldukça titizdir. Genellikle en fazla kullandığı yöntem ise bilişsel davranışçı terapi (BDT) yöntemidir. Bu yöntemi Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikolojik danışmanlık ofisinde uygulamaktadır. Bu yöntem bireylerin, çiftlerin ailelerin etkili ve güzel sonuçlar almasını sağlamaktadır.

İstanbul Bayrampaşa Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Bayrampaşa’da psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişim göstermektedir.

İstanbul Bayrampaşa’da psikolojik danışmanlık süreleri 45 dakika ve 80 dakika arasında sürebilmektedir.

İstanbul Bayrampaşa psikolojik danışmanlık merkezimizde seanslar 300 TL dir.

İstanbul Bayrampaşa’da Psikolog ücretleri uygundur. Yaşadığınız ile veya ilçeye bağlı olarak fiyatları değişim göstermektedir.

Toplum ruh sağlığı merkezleri özel muayene fiyatlarına göre daha uygun olabilir fakat gün içinde çok fazla insana hizmet verdikleri için seansların süreli oldukça kısa, bu yüzden verimi düşük olmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu durumun çözüme kavuşabilmesi için daha fazla çalışmalar yapılması ve daha fazla ruh sağlığı merkezlerinin açılması gerektiği düşüncesindedir. İstanbul Bayrampaşa danışmanlık merkezimizde sizlere profesyonel şekilde psikoterapi hizmetleri sunmaktayız.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.