Selamlar bu yazımızda hangi durumlarda İstanbul-Beykoz’da psikoloğa gitmeliyiz? Psikoloğun amacı nedir? Psikoloğun amacı nedir? İstanbul- Beykoz’da en iyi psikoloğu seçerken nelere dikkat etmeliyiz? İstan Beykoz’da online terapi hizmeti var mı? Bu ve benzeri konular hakkında bilgi vereceğiz.

Hangi Durumlarda İstanbul- Beykoz’da Psikoloğa Gidilmelidir?

Bazı zamanlarda kendimizi hayatın telaşı içerisinde sıkışmış, sorunlarla başa çıkamayıp çözüm yolları bulamadığımız, hedeflerimize ulaşmaz veya engelleri gözümüzde çok büyütmüş bir hal içinde bulabiliriz. Hayatımızda sorunlar yaşamıyor bile olsak kendimizi mutlu hissetmiyor yaşamdan keyif alamıyor veya sebepsiz yere duygularımızda aşırıya kaçıyor olabiliriz. Veya herhangi bir konuda daha farklı bir bakış açısına ihtiyaç duyabiliriz. Böyle durumlarda İstanbul- Beykoz’da psikoloğa gitmeye ihtiyaç duyabiliriz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul- Beykoz’da Psikoloğa hangi durumlarda gidilmelidir sorusunu aşağıda maddeler halinde belirttik.

  • Uzun süren sıkılma bunalma tükenme hisleri veya depresyon durumu varsa
  • Duygularda aşırılıklar yaşanıyorsa
  • Özgüvende eksiklik veya aşırı alınganlık yaşanıyorsa
  • Sosyal ortamlarda düşünceleri ifade etmede zorluklar yaşanıyorsa
  • Sürekli can sıkıntısı daralma hissi oluşuyorsa gibi daha bir çok konuda Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

İstanbul- Beykoz’da ruh sağlığı hizmeti veren yüz yüze yapılan seansların yerini online seanslar almıştır. Bu bağlamda yapılan İstanbul- Beykoz’da online terapide merak edilen konulardan biri haline geldi. “İstanbul Online Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okuyarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul- Beykoz’da online olarak son derece etkili psikoterapi hizmeti vermektedir.

Online Terapi Nedir?

Online terapi nedir? sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse profesyonel ruh sağlığı hizmetinin diğer bir ifadeyle psikolojik desteğin internetten, bilgisayardan veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran bireye internet üzerinden Psikolojik destek hizmetinin verildiği alternatif bir psikoterapi yöntem aracıdır. 

İstanbul- Beykoz’nda Online Terapi Avantajları Nelerdir?

İstanbul- Beykoz’da Online terapiİstanbul- Beykoz’da kişilerin, randevuya yetişemedim veya işim çıktı derdi olmadan, istediği zaman ve yerde istediği psikolog ya da psikolojik danışmana ulaşabilme fırsatı sunmaktadır. Birçok ülkede yaygın halde tercih edilmekte olan online terapi son yıllarda ülkemizde ve ayrıca İstanbul- Beykoz’da da yaygınlaşmaya başlamıştır.

Online terapiyi yüz yüze terapiden ayıran temel özelliği; konum ve zamanın öneminin olmadan psikoterapi hizmeti alabilme rahatlığı olmasıdır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

Psikoloğun amacı nedir?

Psikoloğun amacı; terapi ile birlikte, psikolojik ve ruhsal açıdan sizleri rahatlatıp sorunlarınızda farklı bir bakış açısıyla çözmenize yardımcı olmak ve sizin farkındalık kazanmanıza yardımcı olmaktır. Ayrıca hayattan keyif alan kendini seven bireyler olmanıza yardımcı olmaktır.

Psikolog  Mehmet Ali Yağcıoğlu kendi psikoterapi yöntemleriyle birlikte sizin sorunlarınıza duygu durumunuza en iyi gelebilecek yöntemleri kullanarak yardımcı olmaya çalışır. Burada önemli olan sizlerin psikoloğunuzun sorularına karşı dürüstlükle cevaplamanız ve açık sözlü olmanızdır.Psikologların, psikiyatrların veya psikolojik danışmanların sihirli değnekleri yoktur. Danışanlar ilk seanstan sonuç beklememeliler. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu ilk aşamada danışanı tanır sonrasında danışana uygun olan en iyi yöntemi terapi sürecinde danışana uygular.

İstanbul Beykoz’da Psikolog Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

İstanbul Beykoz’da Psikolog tercihi yaparken; psikoterapi süreci bireylerin hayatlarını etkileyebilecek tecrübelerden biridir. Bireyler hayatlarında değişiklikler yapmak için psikologlara gelirler. Daha iyi kendileri olma yolunda adım atarlar.

İstanbul Beykoz’da Kendimize en uygun psikoloğu bulma sürecigenellikle düşünüldüğü kadar kolay olmadığını

İstanbul Beykoz’da Psikolog tercih ederken öncelikle internetten araştırmalar yaparız. Daha sonra psikoloğun mezuniyetine, uzmanlık alanlarına, tecrübelerine, almış olduğu eğitimlerine ve yorumlarına bakmamız gerektiğini söylemektedir.

İstanbul Beykoz’da Psikolog Seans Ücretleri Ne Kadardır?

İstanbul Beykoz’da psikolojik danışmanlık seans süreleri 45 ile 90 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Beykoz’da psikologların seans ücretleri 300 TL ile 1000TL arasında farklılık göstermektedir.

İstanbul Beykoz Psikolog ücretleri ortalama fiyatlarda olup İstanbul’un farklı farklı yerlerinde daha pahalı veya uygun maliyetli olabilmektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.