İstanbul Beyoğlu’nda Psikolog Hizmeti

Psikolojik danışmanlık ofisimize gelen birtakım sorulara genel çerçevede cevap vermek istedik. Kişiler kendilerine uygun Psikolog araştırırlarken genelde iyi bir psikolog nasıl bulurum, iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog ücretleri ne kadardır, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım? Tarzı soruların cevaplarını merak etmektedirler.

 Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hocamıza soruları sorarak vermiş olduğu cevapları makalemizin devamında ana başlıklar halinde özetledik.

İstanbul Beyoğlu’nda Psikolog Hizmeti Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

İstanbul Beyoğlu’nda Psikolog hizmeti almak isteyenler ilk aşama olarak hangi konu hakkında psikolojik destek almaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Psikolojik destek kapsamında aile danışmanlığı, evlilik ve çift terapisi, cinsel terapi, çocuk pedagojisi ya da ergen sorunları ile bireysel sorunlar ele alınabilmektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’na göre ruh sağlığına da en az beden sağlığına verilen kadar önem verilmesi gerekmektedir. Çünkü bedensel sağlık bozukluğu ruh sağlığı bozukluklarının nedeni veya sonucu olabilmektedir. Yapılan çalışmalara göre ruh sağlığında meydana gelen sorunlar bedensel hastalıklara sebep olabildiği gösterilmektedir.

İstanbul Beyoğlu’nda Online Terapi Hizmeti

İstanbul Beyoğlu’nda Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu online terapi hizmeti vermektedir. Online terapi hakkında daha fazla bilgi edinmek için “İstanbul Online Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okuyunuz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Beyoğlu’nda psikologlar bireylerin psikolojik olarak stresli durumlarla başa çıkabilmeleri, yaşamda karşılarına çıkan herhangi bir problemi çözemeyecek durumda olduklarında, sürekli aynı bakış açısıyla düşünülen durumların farklı bir bakış açısına sahip olmalarında, bağımlılıklardan kurtulabilmeleri adına destek olurlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bireylerin nasıl düşündükleri veya ne hissettikleri nasıl davrandıkları konusunda etkili çalışmalar yapar. İnsanların düşüncelerinde meydana gelen çarpıtmalarından kurtulmalarına yardımcı olur. Düşüncelerdeki iç sesten kaynaklanan çarpıtmalar zamanla duyguların çarpıtılmasına son adımda da davranışlarda değişikliklere sebep olacaktır. Psikoloğun destekleri sayesinde iç sesin düşünceleri çarpıtması durdurulmuş olur. Doğru düşünceler doğru duygular ve doğru olan davranışlara erişimi sağlar.

İstanbul Beyoğlu’ndaki psikologlar insanların yaşamlarındaki problemler ve zihinsel sağlık problemleri ile en etkili bir biçimde başa çıkabilmelerine yardım eden uzmanlardır. Uzmanların desteğiyle birlikte insanlar yaşamlarındaki problemlerine farklı bir bakış açısıyla bakarak daha sağlıklı kararlar alabilirler.

İstanbul Beyoğlu’ndaki psikologlar insanların hayatlarını iyileştirmek için çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanmaktadırlar. Her danışanın farklı özellikleri farklı sorunları olduğundan dolayı her psikoterapi yöntemi her danışanda faydalı olmamaktadır. Psikologlar danışanlar için en iyi psikoterapi yöntemini uygulamaya çalışırlar. Bu yöntem bireylerde aile ve aile üyelerinde çiftlerde oldukça etkili hızlı ve güzel sonuçlar almayı sağlamaktadır.

İstanbul Beyoğlu’nda Psikolog Ücretleri Ne Kadardır?

İstanbul Beyoğlu’nda psikolojik danışmanlık seans süreleri 45 ile 90 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Beyoğlu’nda psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800TL arasında farklılık göstermektedir.

İstanbul Beyoğlu Psikolog ücretleri ortalama fiyatlarda olup İstanbul’un farklı farklı yerlerinde daha pahalı veya uygun maliyetli olabilmektedir.

Bir başka seçenek olan toplumsal ruh sağlığı merkezleri de bireye danışmanlık hizmeti verebilmektedir. Ancak seansların sürelerinin kısalığının yanında birde çok fazla talep olmasından dolayı yeterli hizmet verilememektedir.

İstanbul Beyoğlu’nda Psikolog Randevusu Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

İstanbul Beyoğlu’nda psikologlar ilaç vermeseler bile kişileri en uygun psikiyatriste yönlendirmektedirler. Eğitimli tecrübeli ve tarafsız bir göz olarak psikologlar danışanın mevcut problemlerini veya geçmişteki problemlerini çözüp başa çıkabilmelerinde tüm psikoterapi yöntemleri tüm kaynakları kullanarak yardımcı olacaklardır.

İstanbul Beyoğlu Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevusu almak için iletişime tıklayıp bizi arayabilirsiniz.

Unutmayın bakış açınızı değiştirin hayatınız değişsin. 

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.