İstanbul Esenler İyi Psikolog Hizmeti

Psikolojik danışmanlık hakkında bilgi almak için internette araştırma yapanlar genellikle belli başlı bazı sorular hakkında bilgi almaya çalışmaktadırlar. Bu sorular; iyi bir psikolog nasıl bulurum, iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog ücretleri ne kadardır, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım? Tarzında sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu sorular hakkında açıklayıcı cevaplar vermiştir. Bu yazıda internette araştırılan sorular hakkında yanıtlar verilecektir. Sorulara verilen cevapların size yardımcı olacağını düşünüyoruz. Yapılan araştırmalara göre psikolog yardımı veya psikolojik destek alan bireylerin psikolojik destek almayan bireylere göre daha mutlu olduklarını söylenmektedir.  Bilimsel çalışmalar psikolojik destek alanların yarısının gözle görülür şekilde kendilerini mutlu hissettiklerini, yarısının çoğunda ise 6 ay sonra tamamıyla problemlerinden kurtulduklarını göstermektedir.  Önemli bölümünün büyük rahatlama huzur mutluluk ve umut duygusu hissettiklerini söylenmektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Esenler’ de Psikolog Hizmeti Nasıldır?

İstanbul Esenler’ de Psikolog hizmetinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle hangi konular hakkında psikolojik yardım almanız gerektiğini bilmelisiniz. Hangi konuda problem yaşıyorsunuz? Hayatınızda yolunda gitmeyen nedir? Veya hayatınızda problem olmasa bile kendinizi mutsuz, bitik, tükenmiş, aşırı alıngan hissedebilirsiniz. Bu duyguların değişmesi, yerine mutlu daha aktif bir hayatınızın olması için psikolojik yardım almakta fayda vardır. Psikolojik destek kapsamında aile danışmanlığı, cinsel terapi, çocuk pedagojisi evlilik ve çift terapisi, ergen sorunları ile bireysel sorunlar ele alınabilir.

İnsanlar genellikle çok zor durumda kalmadıkça profesyonel destek almak istemezler. Toplum üzerinde psikolog destek almak kişiyi güçsüz hissettirdiği düşünüldüğünden dolayı yardım almak istemezler. Ancak hayatımızdaki problemleri tek başımıza çözemiyorsak yardım almamız gerekmektedir. Çevremizden yardım almak her zaman mantıklı bir seçenek değildir. Çünkü sistematik bir şekilde problemleri çözemeyebilirler veya çözmeye çalışırken daha karmaşık hale getirebilirler. Bu yüzden bir profesyonel desteği daha sağlıklı kaliteli hayat yaşamanıza en kısa en kesin çözüm yöntemleri sunar.

Bizler ruh halimiz en kötü duruma gelmeden destek almak istemeyiz. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu aslında ruh halimizin bu kadar yıpranmasına izin vermeden düzenli olarak yardım almamız gerektiğini belirtmektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Esenler’ de Online Psikolog Hizmeti Var mı?

İstanbul Esenler’ de Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu online terapi hizmeti vermektedir. İstanbul Esenler’ de yüz yüze yapılan seansların yerini tamamen almasa da yaygın olarak online terapi sık sık kullanılmaktadır. Bu bağlamda yapılan İstanbul Esenler’de online terapide merak edilen konular hakkında detaylı ve açıklayıcı bilgi edinmek için “İstanbulOnline Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

 İstanbul Esenler’ de Psikologlar

İstanbul Esenler’ de psikologlar kişilerin bu hayatta yaşadıkları sorunlar ve zihinsel sağlık sorunları ile en iyi şekilde başa çıkabilmelerine yardım eden uzmanlardır.

İstanbul Esenler’ de psikologlar insanların stresli karmaşık zor olan durumlarla başa çıkabilmesi, bağımlılıklardan kurtulması ve hayatta karşılarına çıkan sorunlarla başa çıkmaları adına destek olmaktadırlar. Bireylerin nasıl düşündüğü, hissettiği ve davrandığı ile ilgili etkili araştırmalar ve çalışmalar yaparlar. Düşüncelerinde oluşan çarpıtmalardan kurtulmalarına yardım ederler. Yanlış düşünceler yanlış duygulara dönüşür. Yanlış duygular ise ilerleyen süreçlerde yanlış davranışlara dönüşür. Düşüncelerin yanlıştan doğruya dönüşmesi duyguların ve davranışların doğruya dönüşmesini sağlar.

İstanbul Esenler’deki Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu kişilerin hayatlarını iyileştirmeye çalışan çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanırlar. Danışanın problemini çözebilmek için en doğru yaklaşımı belirlemek, kişinin özelliklerine davranışlarına ve tercihlerine uyan en iyi yöntemi, kuramı, yaklaşımı belirlemeye çalışır. Genellikle en kesin ve kolay hızlı terapi yöntemi Bilişsel Davranışçı Terapidir (BDT). En çok kullanılan bilişsel davranışçı terapi yöntemi merkezimizde kullanılmaktadır. Bu yöntem bireyler, çiftler ve aileler için oldukça etkili kolay ve güzel sonuçlar almayı sağlamaktadır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.