Selamlar bu makalemizde psikolojik danışmanlık ofisimize gelen insanların genel olarak cevap aradıkları soruları hakkında yanıtlar vereceğiz. Bu aranan cevaplarla ilgili sorular iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog randevusu nasıl alırım, iyi bir psikolog nasıl bulurum, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım, psikolog ücretleri ne kadardır? gibi sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hocamız bu sorular hakkında genel olarak vermiş olduğu cevapları bu makalede kısa kısa özetlemek istedik. Bu makale sayesinde bütün aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bugüne kadar yapılagelen çalışmalar neticesinde  psikolojik destek yani psikolojik yardımdan faydalanan insanlar psikolojik yardım almayan insanlara nazaran daha planlı programlı olabildikleri, daha aktif yaşadıkları, daha huzurlu hissettikleri anlaşılmıştır Ayrıca psikolojik destek alanların yarısının kendilerini daha mutlu hissettikleri, kendilerini daha verimli bir şekilde ifade edebildikleri anlaşılmıştır. Psikolojik yardımdan istifade eden insanların büyük çoğunluğu ilk altı aydan sonra tam olarak iyileşmiş durumda oldukları da görülmüştür.

 Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda insanların muhakkak psikolojik yardım almaları gerektiği düşüncesindedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Güngören’de Psikolog Hizmeti

İstanbul Güngören’de psikolog hizmeti almayı düşünüyor iseniz öncelikli olarak hangi konu veya konularda psikolojik yardım almanız gerekebileceğini  bilmelisiniz ve bu bilgiye göre karar verme sürecine girmelisiniz. Psikolojik yardım kapsamında aile danışmanlığı, ergen sorunları, cinsel terapi, çocuk pedagojisi, çift terapisi, bireysel sorunlar ele alınmaktadır.

İstanbul Güngören’de  psikologlar kişilerin yaşadıkları , izli, yaralayıcı anılarla başa çıkabilmek için yardımcı olan uzman kişilerdir. Yahut insanların herhangi psikolojik bunalımları ile de başa çıkabilmeleri için destek olur ve oluştururlar.

İstanbul Tuzla’da psikologlar bireylerin stres yaşadıkları durumlarda nasıl bununla baş edebilecekleri konusunda yardımcı olmaktadırlar. Bağımlı olduğumuz herhangi maddi manevi etmenlerden kurtulabilmek ve hayatımızda karşı karşıya kaldığımız problemlerin çözümleri adına yardım ederler. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bireylerin ne biçimde düşündüğünü, bu düşüncelerden mütevellit nasıl hissettikleri ve nasıl davrandıkları konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır. Düşüncelerimizdeki önyargılardan kurtulup bu sayede doğru düşünceden yola çıkan doğru duygular ve doğru duygulardan yola çıkan doğru, tutarlı, mantıklı davranışlara erişimimizi kolaylaştırmaktadır.

İstanbul Tuzla’daki psikologlar insanların yaşamlarını iyileştirebilmek için çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemlerinden faydalanıyorlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu danışanın problemlerini çözebilmek için en doğru yaklaşımı belirleyebilmek, kişinin  kendi özellikleri, tercihleri ve kültürü neticesinde en uygun yaklaşımları belirlemeyi hedefliyor. Genellikle terapilerde kullanılan yöntem bilişsel davranışçı terapi (BDT) yöntemidir. Bu yöntemi Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikolojik danışmanlık ofisinde uygulanıyor.

İstanbul Güngören’de Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Tuzla’da psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişim gösterir.

İstanbul Güngören’de psikolojik danışmanlık süreleri 45 ile 80 dakika civarlarındadır.

İstanbul Güngören psikolojik danışmanlık merkezimizde seanslarımızın ücretleri en alt seviyede tutmak ile 300 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Güngören’de Psikolog ücretleri oldukça uygundur. Ve yaşadığınız yere göre değişim göstermektedir.

Toplum ruh sağlığı merkezleri  gibi yerler özel muayenelere göre daha uygun olabilir fakat seansların süreleri çok kısa olmaktadır. Çünkü çok fazla insana bir gün içeresinde danışanlık hizmeti vermeye çalışmaktadırlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu durumun çözümü için daha fazla toplum ruh sağlığı merkezlerinin açılması gerektiğini vurgular. İstanbul Güngören özel muayene şubemizde sizlere özel ilgi ile ve  profesyonel olarak psikoterapi hizmeti vermekteyiz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.