Selamlar bu yazımızda hangi durumlarda İstanbul-Kartal’da psikoloğa gitmeliyiz? Psikoloğun amacı nedir? Psikoloğun amacı nedir? İstanbul- Kartal’da en iyi psikoloğu seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Psikologlar için yapılan yorumlar neden önemlidir? Ve buna benzer soruları cevaplamak için bu makaleyi yazıyoruz.

   HANGİ DURUMLARDA İSTANBUL-KARTAL’DA PSİKOLOĞA GİDİLMELİDİR?

Bazen her şey yolunda gider gibi gözükse de hiç bir şey yolunda değildir. Ve onu anladığımız an yanımızda bir destek isteriz. Desteği yanımızdaki arkadaştan almak isteriz o ne kadar destek verebilir diye düşünürüz. Annemizden, babamızdan, kardeşimizden destek gelse bile hiç bir zaman kendimizi tatmin edemeyeceğiz. Çünkü insan bazen bağ kuramadığı birine kendini anlatarak rahatlar. Onun daha objektif bakacağını, daha iyi yönlendireceğini bildiğimiz için psikoloğa gitmeyi tercih ederiz.

   İstanbul Kartal’daki psikoloğa hangi durumlarda gidilmelidir sorusunu aşağıdaki maddeler halinde belirttik:

 • Sosyal bir platformda kendinizi rahatça ifade edemiyorsanız
 • Geçmiş travmaları atlatamamışsanız
 • Aile içi fiziksel ve sözel şiddet görülmüşse veya görülüyorsa
 • Çocuğunuz ile iletişim kuramıyorsanız
 • Evliliğinizde tartışmalar, anlaşmazlıklar, uyuşmazlıkları yaşanıyorsa
 • Kötü bir hastalık geçirip hala hastalıktaki psikolojiyi atlatamamışsanız
 • Kendimizi sürekli mutsuz hissediyorsanız
 • Annenizin, babanızın, kardeşinizin kısacası size yakın olan birinin ölümünü kabullenemiyorsanız
 • Gece uyurken sıkıntı yaşıyorsanız veyahut genel bir uyku probleminiz varsa
 • Sınavda aşırı stres yapıyorsanız
 • Karşı cinsinizden sürekli rahatsız oluyorsanız
 • İnsanların yaptığı tüm davranışları istemsiz eleştiriyorsunuz
 • Sürekli platonik aşık oluyorsanız
 • İlişkilerinizin sonlanınca onu sonmuş gibi düşünüp depresyonla, bunalımlara giriyorsanız bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

      PSİKOLOĞUN AMACI NEDİR?

Psikoloğun amacı terapi ile hastayla bir bağ kurup hastanın ruhsal olarak,  maneviyat olarak iyileştirme adımlarında bulunmak ve hastanın problemlerine çözüm bulmaya yardımcı  olmak. Ayrıca  hayata bakış açınızı olumlu şekilde değiştirerek  hayata pozitif şekilde bakmanıza yardımcı olmak.  Yaptığınız hataları göstererek tekrar yapmamanız gerektiğini göstermek. Geçmiş ile yüzleşmekten korkmamanız gerektiğini size aktararak ve o zaman dilimlerinde yanınızda olarak desek olmak.

Psikolog kendi yöntemleri ile hastanın sorununu çözmeyi ilke edinir fakat ilk seansta psikoloğun çözüm üretmesi beklenemez. İlk seans danışanın durumuna göre şekillenir . Danışan ne kadar dürüst olmasına, eksiksiz anlatımlarına ,kendisini tanımasına, kendini rahat ifade etmesine bağlıdır. Ondan sonra atılacak adımlar hesaplanır ve o yörüngede devam edilir .

   İstanbul Kartal’da psikolog tercihi yaparken; Psikolog hakkında araştırma yapılmalı, psikoloğa kendini rahatça anlatabilecek mi o terapiye hazır mı diye kendini sorgulayıp o şekilde bu yola adım atmalı. Psikoloğu kendine yakın hissedip dertlerini, sıkıntılarını, üzüntülerini, mutluluklarını, hayatını etkileyen durumları aktarmak istediği zaman psikolog tercihi yapmalı.

     İstanbul Kartal’da Kendimize en uygun psikoloğu bulma sürecigenellikle düşünüldüğü kadar kolay olmamaktadır.

İstanbul Kartal’da Psikolog tercih ederken öncelikle internetten araştırmalar yaparız. Daha sonra psikoloğun mezuniyetine, uzmanlık alanlarına, tecrübelerine, almış olduğu eğitimlerine ve yorumlarına bakmalıyız.

İstanbul Kartal’da Psikolog Seans Ücretleri Ne Kadardır?

İstanbul Kartal’da psikolojik danışmanlık seans süreleri 45 ile 90 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Kartal’da psikologların seans ücretleri 450 TL ile 1000TL arasında farklılık göstermektedir.

İstanbul Kartal Psikolog ücretleri ortalama fiyatlarda olup İstanbul’un farklı semtlerinde  daha pahalı veya uygun maliyetli olabilmektedir.