İstanbul Evlilik ve çift terapisi hizmeti, ilişkisi olan çiftlerin daha huzurlu olan ve daha mutlu bir evliliklerinin veya evli olmasalar bile daha mutlu beraberliklerinin olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda evliliğe atılan ilk adımın daha sağlıklı atılmasında etkilidir. Evli olan çiftlere ailelerinde hak ettikleri daha huzurlu ve saadetli yaşama kavuşmaları için aile ve evlilik terapisi verilmektedir.

İstanbul Evlilik ve çift terapisi hizmeti İstanbul’da yaşayan çiftlerin daha iyi iletişim kurmalarını birbirlerine karşı anlayışlı olmalarını amaçlamaktadır. Bu sayede birbirlerini daha fazla dinleyen dinlemelerin sonucumda aralarındaki problemleri kolaylıkla çözen anlayışlı çiftler haline gelirler. Çiftler artık daha huzurlu ve mutlu olurlar.

İstanbul’da evlilik ve çift terapisine ihtiyacınız olduğunda akla gelen ilk isim Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’dur.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Evlilik Terapisti Fiyatları Nedir?

İnsanların evlilik ve çift terapisi hizmeti almak istediklerinde akıllarına gelen ilk soru seans ücretlerinin ne kadar olduğudur. İstanbul evlilik terapisi fiyatları değişiklik göstermektedir. Genellikle en az 250TL en çok 1250TL arsında farklılık göstermektedir.

Ortalama olarak evlilik terapisi seans süreleri 60-80 dakika olarak değişir.

Seans aralarının sıklığı çiftlerin yaşadığı sıkıntılara göre farklılık gösterir. Haftalık iki haftalık veya aylık olarak belirlenir. İlk dört seansta psikolog çifti tanımaya çalışır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu çiftin yaşadığı problemleri birbirlerini rahatsız etmekte olan davranışlarını, yönlerini ortadan kaldırmak ve değiştirip daha iyi yönleri bulmak için çalışmalar yapmaktadır. Dördüncü seanstan itibaren aylık seanslar halinde çiftin yaşadığı sorunların kalıcı olarak çözülmesi konusunda tamamlayıcı danışmanlık hizmeti verilir. Sadece psikoloğun değil çiftlerin de bireysel olarak yapması gerekenler vardır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu çifte bu süreçte yardım eder ve adil bir şekilde çifte en uygun terapi yöntemini uygular.

İstanbul ruh sağlığı hizmeti veren yüz yüze yapılan seansların yerini online seanslar almıştır. Bu bağlamda yapılan İstanbulda online terapide merak edilen konulardan biri haline geldi. “İstanbul Online Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okuyarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul’da online olarak son derece etkili psikoterapi hizmeti vermektedir.

Online Terapi Nedir?

Online terapi nedir? sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse profesyonel ruh sağlığı hizmetinin diğer bir ifadeyle psikolojik desteğin internetten, bilgisayardan veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran bireye internet üzerinden psikolojik destek hizmetinin verildiği alternatif bir psikoterapi yöntem aracıdır. 

İstanbul’da En İyi Evlilik Terapisti Nasıl Bulunur?

İstanbul’da en iyi evlilik terapisti düşünüyorsanız bazı aklınızda tutmanız gereken durumlar vardır. Bunlar;

Problemlerinizi psikologla, psikiyatrla veya psikolojik danışmanla konuşmak zor olabilir.

Problemlerinizin farkında olmayabilirsiniz.

Çoğu zaman seans sırasında çift olarak birbirinize bağırıp tartışıyor olabilirsiniz.

Tam tersi bir durum olup seans boyunca çift olarak konuşmuyor olabilirsiniz.

Ancak psikolojik danışman veya psikolog bu yüzden vardır. Tartışmalarınız sırasında hakem gibi olmaktadır. Terapist bir hakem gibi davranarak aranızda gerçekleşen problemlerin giderilmesi için öfkenizi kontrol etmenizi öğretmektedir.

Evlilik terapisi almaya karar vermek bazen zordur. Problemlerimizi çözmek için yokmuş gibi davranmayı tercih ederiz. Ancak problemlerimiz yokmuş gibi davranmak daha da sorunları çözülemez hale getirecektir. Yapmamız gereken problemlerimizi kabullenip bir uzmandan yardım almaktır.  

İstanbul evlilik terapisi seanslarını eşinizin tercih etmeme gibi bir durumu olursa seanslara tek olarak da katılabilirsiniz. İlişkinizi onarabilmek için size bireysel olarak yardım edecek ve nasıl davranmanız gerektiği hakkında tavsiyelerde bulunabiliriz. Terapiler sırasında ödev vermek çok önemlidir. Çiftlerin problemlerinin azalması hatta hiç yaşanmaması için verilen ödevleri yapmaları gerekmektedir. İstanbul evlilik terapisti Mehmet Ali Yağcıoğlu size seanslar sırasında ödevler verecek ve sonraki seansta bu ödevleri uygulayıp uygulamadığınız hakkında bilgi alacaktır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

Çiftlerin birbirlerinin ruh sağlığı için başka problemleri varsa, problemlerin çözülebilmesi için bir psikologdan destek almaları tavsiye edilmektedir.