İstanbul Bireysel Danışmanlık ve Psikoterapinin Amacı Nedir?

İstanbul’da Bireysel danışma/ psikoterapinin maksadı; kişiyi iç ve dış dünyasıyla birleştirecek bir çok sebeple kişide oluşan psikolojik sorunların iyileştirilmesini, kişinin daha doyumlu ve mutlu kaliteli bir hayat yolculuğu yapmasını sağlamaktır.

İstanbul’da  Bireysel Danışmanlıkta Ele Alınan Konular Nelerdir?

İstanbul’ da Bireysel danışma/ psikoterapi ruhsal olan rahatsızlıkların iyileştirilmesinde kullanıldığı gibi, ilişki sorunları, stresle veya öfkeyle başa çıkma, kariyer planlama gibi diğer kişisel gelişim alanlarında da kullanılmaktadır.

İstanbul Bireysel Danışma/ Psikoterapi kişilerin daha sonraki hayatlarında daha olumlu ve doyuma ulaşmış bir yaşam yaşayabilmelerini sağlarken, aynı zamanda geçmişlerinde yaşadığı cinsel taciz ve fiziksel istismar gibi korku ve travmaya neden olan olaylar da ele alınmaktadır.

Genel kapsamı ile İstanbul bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti kapsamında aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz.

Öfke Kontrol Sorunları,

Obsesif-Kompulsif Bozukluk (Sürekli Yenilenen/Takıntılı Düşünce Ve Davranışlar),

Fobiler

Kaygı (Anksiyete)

Depresyon

Panik Atak

Özgüven sorunları

İlişkilerde Yaşanan problemler

Karar Verme ve Problem Çözme

Yeme -içme Bozuklukları

Travma Sonrası Psikolojik Destek

Konuşma Bozuklukları

Davranışı Yeniden Yapılandırma

Yaşam Plânlama

Çatışma Çözümü

Kariyer Planlama ve Uygulama

Duygu Yönetimi

Erişkin Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite

Uyku Bozuklukları

Eğer tinsel alanda problemler yaşamaktaysanız, tanı almış bir hastalığınız varsa ya da kişisel gelişim alanında işlevselliğinizi kaybettiğinizi, yaşam kalitenizin negatif  etkilendiğini düşünüyorsanız, bu durumlar karşısında hiç vakit kaybetmeden İstanbul’da Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’nu arayarak randevu alabilir ve tedaviniz için ilk adımı atabilirsiniz.

İstanbul’da Bireysel Psikolojik Danışmanlık İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sıklıkla danışma sürecine başlamadan önce, seansların ne kadar süreceği, seansların nasıl olduğu, danışmanın uzmanlığı ve deneyimi, danışmanlık sürecinin yaşanılan problemde etkili olup olmayacağı, hangi danışmanlık tekniklerinden faydalanacağı, başka alternatiflerin olup olmaması, ücretlendirme politikası en çok merak uyandıran sorulardır. İstanbul’da merkezimizde ilk görüşmelerde yaşanacak süreçle ilgili danışanlara bilgi verilir. Aynı zamanda ilk görüşmelerde ve süreç içinde tüm merak uyandıran konular hakkında danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

 İstanbul’ da  Danışmanlık Hizmetini Online Terapi Olarak Alabileceğinizi Biliyor musunuz?

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu son yıllarda oldukça rövanşta olan E-Terapi & Online Terapi uygulamalarına İstanbul’da başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir ve etmeye devam etmektedir.

Sizler de İstanbul’da evinizin konforunda, randevu kaçırdım gibi bir dert olmadan, istediğiniz anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde bireysel danışmanlık hizmetinden faydalanmak isterseniz hemen Uzman Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu ile görüşebilirsiniz

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul’da online terapi hizmeti vermektedir.

Online Terapi Nedir?

Online terapi nedir? Sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse profesyonel ruh sağlığı hizmetinin diğer bir ifadeyle psikolojik desteğin internet veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran bireye internet üzerinden psikolojik destek hizmetinin sağlandığı alternatif bir psikoterapi yöntem aracı veya türüdür.

İstanbul’da Online Terapi Avantajları Nelerdir?

İstanbul Online terapi, İstanbul’da kişilerin, randevuya geç kaldım ,yetişemedim veya işim çıktı derdi olmadan, istediği zaman ve yerde istediği psikolog ya da psikolojik danışmana ulaşabilme fırsatı sunmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu birçok ülkede yaygın halde tercih edilmekte olan online terapiyi etkin şekilde kullanmaktadır.

Online terapiyi yüz yüze terapiden ayıran temel özelliği; yer ve zamanın öneminin olmadan psikoterapi hizmeti alabilme konforunun olmasıdır.

İstanbul’da Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bireylerin hayatlarında yaşadıkları problemleri ve ruhsal sağlık sorunları ile etkili biçimde başa çıkabilmelerine başka bir ifadeyle bu sorunları daha fazla büyütmeden kurtulmalarına veya yaşadıkları duygu karışıklıklarından kurtulmalarına yardım etmektedir.

Bu terapiler sayesinde bireysel olarak hayatınızdan memnun kalıp daha mutlu yaşayabilirsiniz. Unutmayın bakış açınızı değiştirin hayatınız değişsin.