Selamlar bu makalemizde psikolojik danışmanlık ofisimize gelen insanların genel olarak merak ettikleri sorular hakkında yanıtlar vereceğiz. Bu aranan cevaplarla ilgili sorular iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog randevusu nasıl alırım, iyi bir psikolog nasıl bulurum, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım, psikolog ücretleri ne kadardır? gibi sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hocamız bu sorular hakkında genel olarak vermiş olduğu cevapları bu makalede kısa kısa özetlemek istedik. Bu makale sayesinde bütün aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağız. 

Psikolojik  yardım alan kişiler alamayanlara göre daha depresif durumda, daha hayattan bıkmış vaziyette ve hayata bakışları olumsuz gibi düşünsenizde aslında tam tersi. Elde edilen verilere göre iyi psikolog hizmeti alanlar hayata bakışı daha olumlu, daha sevecen, olaylara bakış açıları daha yapıcı hale gelmiş vaziyette, iletişimleri daha sağlamlaşmış bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Psikoloğa başvuran kişilerin 4’te 3’üçü 6 ay sonra tamamen iyileşebildikleri görülmüştür. Ve bu konuda Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların yardım alma gerektiği düşüncesini destekliyor.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul Sarıyer’de online terapi hizmeti vermektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Sarıyer’de Psikolog Hizmeti

İstanbul Sarıyer’de psikolog hizmeti almayı planlıyorsanız ilk  olarak hangi konular hakkında psikolojik yardım almanız gerektiğini bilmeli ve bu bilgiye göre karar vermelisiniz. Psikolojik yardım kapsamında aile danışmanlığı, ergen sorunları, cinsel terapi, çocuk pedagojisi, çift terapisi, bireysel sorunlar ele alınmaktadır.

İstanbul Sarıyer’de psikologlar insanların ruh halini, stres yönetim tekniklerini, insanlarla kurulan ilişkilerde nasıl bir yol izleyeceğini, hayatının nasıl yönlen vereceğini  ve çevresiyle olan olumsuz ilişkileri nasıl  en aza indirmeye çalışıp  çözüm üretmek için yardımcı olurlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların bu konular hakkında ne düşündüğünü nasıl davranması gerektiği adına çalışmalar yapar. Doğru düşüncelerden, davranışlardan yola çıkarak tutarlı, insanı daha iyi hissettirecek daha ılımlı hayata bakış sağlayacak davranışlar üretmede yardımcı olmaktadır.

İstanbul Sarıyer’de  psikologlar insanların hayata bakış açılarının nasıl  olumlu olacağı, bizi mutsuz eden durumların hayatta olmasının çok normal olduğunu,  insanlarla sağlıklı iletişim kurmayı psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemi kullanılır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu davranışlarımızı değerlendirerek , psikoterapi yöntemi ile bizi çözümleyerek bizim nasıl yol çizmemizde çözümler üreterek yardımcı olur.

İstanbul Sarıyer Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Sarıyer psikologların seans ücretleri 400 TL ile 1000TL arasında değişim gösterir.

İstanbul Sarıyer psikolojik danışmanlık süreleri 45 ile 80 dakika sürer.

İstanbul Sarıyer psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri en uygun şekilde  400 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Sarıyer’de Psikolog ücretleri büyük şehirlere göre gayet  uygundur ve  yaşadığınız ile veya ilçeye bağlı olarak değişim  göstermektedir. İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız psikolog seans ücretleri fazla maliyetlere çıkmaktadır.

Toplum ruh sağlığı merkezleri özel muayenedeki bir psikolojik danışmana göre daha uygun fiyatlarda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Fakat seans sürelerinin fazla kısa olması kısa ve gün içerisinde de fazla insanın talebinden kaynaklanan yeterli düzeyde hizmet almak zorlaşmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda daha fazla çalışmanın yapılması ve ruh sağlığı merkezlerinin sayısının artması gerektiği kanısındadır. İstanbul Sarıyer  danışmanlık merkezimizde sizlere online terapi hizmeti vermektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.