İstanbul Şile Psikolog

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu sorulan soruların cevaplarını bu makalede kısaca açıkladık. Konu hakkında bu makalenin sizlere faydalı olacağını düşünüyoruz.

Yapılan bazı çalışmalara göre psikolojik destek almanın büyük faydalı vardır. Bu çalışmaya göre psikolojik destek yani psikolojik yardım alan insanların psikolojik destek almayan insanlara göre çok daha mutlu oldukları ayrıca sosyal çevreleriyle iyi etkileşim içinde oldukları söylenmektedir. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul Şile’de online terapi hizmeti vermektedir.

İstanbul Şile’de ruh sağlığı hizmeti veren yüz yüze yapılan seansların yerini online seanslar almıştır. Bu bağlamda yapılan İstanbul Şile’de online terapide merak edilen konulardan biri haline geldi. “İstanbul Online Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okuyarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul Şile’de online olarak son derece etkili psikoterapi hizmeti vermektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

Online Terapi Nedir?

Online terapi nedir? sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse profesyonel ruh sağlığı hizmetinin diğer bir ifadeyle psikolojik desteğin internetten, bilgisayardan veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran bireye internet üzerinden psikolojik destek hizmetinin verildiği alternatif bir psikoterapi yöntem aracıdır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikoterapi hizmeti vermekteyiz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu ile iletişime geçmek ve randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Şile’de Psikolog hizmetinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle hangi konularda sorunlar yaşadığınızı bilmeniz ve hangi alanda psikolojik yardım almanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Psikolojik destek kapsamında, evlilik ve çift terapisi, cinsel terapi, aile danışmanlığı çocuk pedagojisi, ergen sorunları ve bireysel sorunlar ele alınmaktadır.

İnsanlar genellikle çok zor durumda kalmadıkça uzman desteği almak istemezler. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu konu hakkında ruh halimizin bu kadar yıpranmasına izin vermeden düzenli olarak yardım almanız gerektiği görüşünü savunmaktadır.

Beden sağlığımız hayatımızda önemli bir yere sahiptir ancak beden sağlığımız kadar ruh sağlığımız da önemlidir. Beden ve ruh ayrılmaz parçalardır. Birinin hastalanması ister istemez diğerini de etkileyecektir. Bu yüzden tüm bedensel hastalıklarımızın altında aslında dolaylı olarak psikolojik sağlığımız yatmaktadır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu ile iletişime geçmek ve randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Şile’de Psikologlar

İstanbul Şile’de psikologlar insanların hayatlarında yaşadıkları problemleri ve zihinsel olarak yaşadıkları sağlık sorunlarını ile etkili biçimde çözebilmelerine imkan sağlayan bir diğer anlamıyla yardım eden profesyonellerdir.

İstanbul Şile’de psikologlar insanların stresli durumlarıyla etkili biçimde başa çıkabilmesi, bağımlılıklardan kurtulması ve hayatlarında karşılaştıkları sorunları iyi biçimde çözebilmeleri adına destek olurlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bireylerin nasıl düşündüğü, düşüncelerden kaynaklı olarak nasıl hissettiği ve davrandığı konusunda etkili çalışmalar yapmaktadır. Bireylerin düşüncelerinde oluşan çarpıtmalardan arınıp kurtulmalarına yardımcı olur. Bu sayede doğru düşüncelerden oluşan doğru duygular ve doğru duygulardan oluşan doğru davranışlara erişimi kolaylaştırırlar.

Yalova’daki psikologlar bireylerin hayatlarını iyileştirmeye sosyal becerilerini arttırıp sosyal çevre ile olumlu etkileşim kurmasını sağlayan çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanırlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu danışanın problemini çözmek için en doğru yaklaşımı belirlemeye çalışır. Ayrıca kişinin tercihlerine ve özelliklerine uyan en iyi yaklaşımı belirlemeye de çalışır. Genellikle psikologların en çok kullanmakta olduğu yöntem bilişsel davranışçı terapi (BDT) yöntemidir.  Bu yöntem merkezimizde uygulanmaktadır. Bilişsel davranışçı terapi yöntemi bireyler, çiftler ve aileler için oldukça etkili ve güzel sonuçlar almamızı sağlamaktadır.

İstanbul Şile’de Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Şile’de psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişim gösterir.

İstanbul Şile’de psikolojik danışmanlık süreleri 45 ile 80 dakika sürer.

İstanbul Şile psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri alt sınırda tutularak 30 TL olarak belirlenmiştir.

Online psikolog seans ücretleri 300 TL olarak belirlenmiştir. Danışmanlık maliyetleri bu biçimde belirlense bile asıl önemli olan çalışacağınız psikoterapistin tecrübeleri ve mesleki başarılarıdır.

İstanbul Şile’de Psikolog ücretleri yaşadığınız şehre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin daha büyük ve gelişmiş şehirlerde yaşıyorsanız psikolog seans ücretleri farklı maliyetlere çıkacaktır.