Merhabalar bu yazıda psikolojik danışmanlık ofisimize gelen bireylerin genel anlamda cevap aradıkları sorular hakkında yanıtlar verilecektir. Bu aranan cevaplar hakkındaki sorular iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog randevusu nasıl alırım, iyi bir psikolog nasıl bulurum, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım, psikolog ücretleri ne kadardır? tarzındaki sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu  bu sorular hakkında genel olarak vermiş olduğu cevaplar bu makalede kısa kısa derlenmiştir. Bu yazı sayesinde bütün akıllara takılan bütün sorulara cevap bulunmaya çalışılacaktır.

İstanbul Şişli’de Online Terapi Hizmeti Var mı?

İstanbul Şişli’de online terapi hizmeti var mı? Sorusuna cevap vermek gerekirse online terapi hizmeti bulunmaktadır.

İstanbul Şişli’de ruh sağlığı hizmeti veren yüz yüze yapılan seansların yerini online seanslar almıştır. Bu bağlamda yapılan İstanbul Şişli’de online terapide merak edilen konulardan biri haline geldi. “İstanbul Online Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okuyarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu İstanbul’da online olarak son derece etkili psikoterapi hizmeti vermektedir.

Online Terapi Nedir?

Online terapi nedir? sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse profesyonel ruh sağlığı hizmetinin diğer bir ifadeyle psikolojik desteğin internetten, bilgisayardan veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran bireye internet üzerinden psikolojik destek hizmetinin verildiği alternatif bir psikoterapi yöntem aracıdır. 

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Şişli’de Psikolog Hizmeti

İstanbul Şişli’de psikolog hizmeti almayı düşünüyorsanız başlangıç olarak hangi konular hakkında psikolojik yardım almanız gerektiğini bilmeli ve bu bilgiye göre karar vermelisiniz. Psikolojik yardım kapsamında ergen sorunları, cinsel terapi, çocuk pedagojisi, çift terapisi, bireysel sorunlar ve aile danışmanlığı ele alınmaktadır.

İstanbul Şişli’de psikologlar bireylerin hayatlarında yaşadıkları problemleri ve ruhsal sağlık sorunları ile etkili biçimde başa çıkabilmelerine başka bir ifadeyle bu sorunları daha fazla büyümesine fırsat vermeden kurtulmalarına veya yaşadıkları duygu karışıklıklarından kurtulmalarına yardım eden profesyonellerdir.

İstanbul Şişli’de psikologlar bireylerin stresli yorucu durumlar ile başa çıkabilmelerine, duygularını tanıyıp düzenlemelerine, bağımlılıklardan kurtulmalarına ve yaşamda karşılaştıkları sorunları çözebilmelerine yardımcı olurlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların nasıl düşündüğü, bu düşüncelerden yola çıkarak nasıl hissettiği ve nasıl davrandığı konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır. Danışanlarının duygularını düzenleyip yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlamaktadır. Bireyleri düşüncelerinde meydana gelen çarpıtmalarında, yanlış olanlarından kurtulmalarına yardımcı olur. Bu sayede doğru düşünceden yola çıkan doğru duygular ve doğru duygulardan yola çıkan doğru, tutarlı ve mantıklı davranışlara erişimi kolaylaştırır.

İstanbul Şişli’deki psikologlar insanların hayatlarını iyileştirip refah içinde sosyal çevresi ile uyumlu yaşamalarına yarayan çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanırlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu danışanlarının sorunlarını çözebilmek için en doğru yaklaşımı belirlemek, kişinin tercihlerine, özelliklerine uygun olan en doğru ve iyi yaklaşımı belirlemeye çalışır. Genelde en fazla kullanılan yöntemlerden birisi bilişsel davranışçı terapi (BDT) yöntemidir. Bu yöntemi Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikolojik danışmanlık ofisinde etkili biçimde uygulamaktadır. Bilişsel davranışçı terapi yöntemi çiftler, bireyler ve aileler için etkilidir. Aynı zamanda güzel sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

İstanbul Şişli Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Şişli’de psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişim gösterir.

İstanbul Şişli’de psikolojik danışmanlık süreleri 45 ile 80 dakika sürer.

İstanbul Şişli psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri en alt sınırda tutularak 300 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Şişli’de Psikolog ücretleri ortalama bir düzeyde olmakla birlikte yaşadığınız ile veya ilçeye bağlı olarak değişmektedir. Gelişmiş olan büyük şehirlerde yaşıyorsanız psikolog seans ücretleri daha farklı maliyetlere çıkmaktadır.

Toplum ruh sağlığı merkezleri özel muayenedeki bir psikolojik danışmana göre daha uygun fiyatlarda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Fakat seans sürelerinin fazla kısa olması ve gün içerisinde de fazla insanın talep etmesinden kaynaklı olarak yeterli düzeyde hizmet almak zorlaşmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda daha fazla çalışmanın yapılması ve ruh sağlığı merkezlerinin sayısının artması gerektiği kanısındadır. İstanbul Şişli danışmanlık merkezimizde sizlere profesyonel psikoterapi hizmeti vermekteyiz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.