Selamlar bu makalemizde psikolojik danışmanlık ofisimize gelen insanların genel olarak cevap aradıkları soruları hakkında yanıtlar vereceğiz. Bu aranan cevaplarla ilgili sorular; iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog randevusu nasıl alırım, iyi bir psikolog nasıl bulurum, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım, psikolog ücretleri ne kadardır? Gibi sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hocamız bu sorular hakkında genel olarak vermiş olduğu cevapları bu makalede kısa kısa özetlemek istedik. Bu makale sayesinde bütün aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağız.

 Yapılan çalışmalara göre psikolojik destek yani psikolojik yardım alan insanlar psikolojik yardım almayan insanlara göre yaşamları daha nizamlı, sosyal yaşamları daha canlı, duyguları daha ölçülüdür. Aynı zamanda davranışları da daha yerinde ve bağıntılıdır. Bilimsel çalışmalarda psikolojik destekten faydalananların %50’sinin duygusal açıdan daha mesut hissettikleri ve iletişimlerinde, anlaşılırlıklarının daha verimli olduğu anlaşılmıştır. Bu bireylerin %75’ inin 6 ay sonrasında büsbütün iyileşebilmeleri söz konusudur. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda insanların mutlaka psikolojik yardım almaları gerektiği düşüncesinde.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

SULTAN GAZİ’DE PSİKOLOG HİZMETİ

İstanbul Sultangazi’de psikolog hizmeti  almayı düşünüyorsanız başlangıç olarak hangi konular hakkında psikolojik yardım almanız gerektiğini bilmeli ve bu bilgiye göre karar vermelisiniz. Psikolojik yardım kapsamında aile danışmanlığı, ergen sorunları, cinsel terapi, çocuk pedagojisi, çift terapisi, bireysel sorunlar ele alınmaktadır.

Sultan Gazi’deki psikologlar, yaşamda olumsuz etkisi olan psikolojik bunalımlara karşın etkili çözüm yollarını bulmaya yardımcı olmakla birlikte, psikolojiyi kötü etkileyen hatıralarla başa çıkma yollarını bulmaya yardım ediyorlar. Sultan Gazi’deki psikologlar çeşitli psikoterapi (konuşma terapisti) yöntem ve teknikleri ile bu yardımı sağlıyorlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların düşünme biçimlerini ve bu düşünme biçiminin doğurduğu hissiyatlar ve davranışlar ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bireyde meydana gelen yanlış algılamaya ve yanlış anlaşılmaya sebep olan düşüncelerden kurtulmaya yardımcı olur.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu danışanın problemlerinde çözüm yolları olarak en doğru yaklaşımı belirlemek, kişilerin özelliklerine, tercihlerine ve kültürüne uyan en iyi yaklaşımı belirlemeyi yeğeler. En sık kullanımı tercih edilen yöntem bilişsel davranışçı terapi (BDT) yöntemidir. Bu yöntemi Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikolojik danışmanlık ofisinde uygulamaktadır. Bu yöntem bireyler, çiftler ve ailelerde etkili ve güzel sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

İstanbul Sultangazi’de  Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Sultangazi’de psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL gibi sayılar arasında değişim göstermektedir.

İstanbul Sultangazi’de psikolojik danışmanlık süreleri 45 dakika ile 80 dakika arasında sürmektedir.

İstanbul Sultangazi’de psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretlerini en alt sınırda tutularak 300 TL olarak belirledik.

İstanbul Sultangazi’de Psikolog ücretleri uygun olduğu gibi, ikamet ettiğiniz il veya ilçeye bağlı olarak değişim göstermektedir.

Toplum ruh sağlığı merkezlerinde, özel muayenedeki bir psikolojik danışmana karşın daha uygun fiyatlarda danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Fakat seans süreleri fazla kısa olduğundan gün içerisinde fazla sayıda insanların taleplerinden kaynaklı yeterli miktarda hizmet almak zorlaşmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda daha fazla çalışmanın yapılmasını ve  yaşanılan bu sorunların azaltılması amacı ile ruh sağlığı merkezlerinin sayısının artması gerektiği kanısındadır. İstanbul Sultangazi danışmanlık merkezimizde sizlere profesyonel psikoterapi hizmeti vermekteyiz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.