Selamlar bu makalemizde psikolojik danışmanlık ofisimize gelen insanların genel olarak cevap aradıkları soruları hakkında yanıtlar vereceğiz. Bu aranan cevaplarla ilgili sorular iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog randevusu nasıl alırım, iyi bir psikolog nasıl bulurum, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım, psikolog ücretleri ne kadardır? gibi sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hocamız bu sorular hakkında genel olarak vermiş olduğu cevapları bu makalede kısa kısa özetlemek istedik. Bu makale sayesinde bütün aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Yapılan çalışmalara göre psikolojik destek yani psikolojik yardım alan insanlar psikolojik yardım almayan insanlara göre hayatları daha düzenli, sosyal hayatları daha aktif, duyguları daha dengeli ve davranışları daha tutarlı olmaktadır. Bilimsel araştırmalar psikolojik destek alanların %50’si kendilerini duygusal olarak daha mutlu hissetmekle birlikte kendilerini çok daha iyi ifade edebildikleri görülmektedir. Bu insanlardan %75’i de 6 ay sonra tamamen iyileşebildikleri görülmektedir. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda insanların mutlaka psikolojik yardım almaları gerektiği düşüncesinde.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Tuzla’da Psikolog Hizmeti

İstanbul Tuzla’da psikolog hizmeti almayı düşünüyorsanız başlangıç olarak hangi konular hakkında psikolojik yardım almanız gerektiğini bilmeli ve bu bilgiye göre karar vermelisiniz. Psikolojik yardım kapsamında aile danışmanlığı, ergen sorunları, cinsel terapi, çocuk pedagojisi, çift terapisi, bireysel sorunlar ele alınmaktadır.

İstanbul Tuzla’da psikologlar bireylerin hayatlarında yaşadıkları problemleri ve ruhsal sağlık sorunları ile etkili biçimde başa çıkabilmelerine başka bir ifadeyle bu sorunları daha fazla büyütmeden kurtulmalarına veya yaşadıkları duygu karışıklıklarından kurtulmalarına yardım eden uzmanlardır.

İstanbul Tuzla’da psikologlar insanların stresli durumlar ile başa çıkabilmesi, duygularını düzenlemesi, bağımlılıklardan kurtulması ve yaşamda karşılaştıkları bazı sorunları çözebilmeleri adına yardımcı olurlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların nasıl düşündüğü, bu düşüncelerden kaynaklı nasıl hissettiği ve nasıl davrandığı konusunda önemli çalışmalar yapar. Düşüncelerinde meydana gelen çarpıtmalardan yanlış olanlarından kurtulmalarına yardımcı olur. Bu sayede doğru düşünceden yola çıkan doğru duygular ve doğru duygulardan yola çıkan doğru, tutarlı, mantıklı davranışlara erişimi kolaylaştırır.

İstanbul Tuzla’daki psikologlar insanların yaşamlarını iyileştirip refah içinde sosyal çevresi ile uyumlu kişiler olarak yaşamalarına yarayan farklı çeşitlerde psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanırlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu danışanın problemlerini çözebilmek için en doğru yaklaşımı belirlemek, kişinin özelliklerine, tercihlerine ve kültürüne uyan en iyi yaklaşımı belirlemeye çalışır. Genellikle en fazla kullanılan yöntem bilişsel davranışçı terapi (BDT) yöntemidir. Bu yöntemi Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikolojik danışmanlık ofisinde uygulamaktadır. Bu yöntem bireyler, çiftler ve aileler için etkili ve güzel sonuçlar almamızı sağlamaktadır.

İstanbul Tuzla Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Tuzla’da psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişim gösterir.

İstanbul Tuzla’da psikolojik danışmanlık süreleri 45 ile 80 dakika sürer.

İstanbul Tuzla psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri en alt sınırda tutularak 300 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Tuzla’da Psikolog ücretleri uygun olmakla birlikte yaşadığınız ile veya ilçeye bağlı olarak değişmektedir. Ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız psikolog seans ücretleri fazla maliyetlere çıkmaktadır.

Toplum ruh sağlığı merkezleri özel muayenedeki bir psikolojik danışmana göre daha uygun fiyatlarda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Fakat seans sürelerinin fazla kısa olması kısa ve gün içerisinde de fazla insanın talebinden kaynaklanan yeterli düzeyde hizmet almak zorlaşmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konuda daha fazla çalışmanın yapılması ve ruh sağlığı merkezlerinin sayısının artması gerektiği kanısındadır. İstanbul Ümraniye danışmanlık merkezimizde sizlere profesyonel psikoterapi hizmeti vermekteyiz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.