Psikolojik rahatsızlıklar çağımızın en önemli rahatsızlıklarından. İnsanlar hayatlarının daha mutlu kaliteli olması veya yaşadıkları problemleri çözmek konusunda kendilerine destek olacak yardım edebilecek kişiler aramaktalar. Tam da bu noktada psikologlar, psikolojik danışmanlar devreye girmektedir.

Psikolojik danışmanlık ofisimize gelen kişilerin genellikle sordukları soruları hakkında cevaplar vermeye çalışacağız. Bu sorular iyi psikolog hizmeti nasıldır, psikolog randevusu nasıl alırım, psikolog ücretleri ne kadardır, iyi bir psikolog nasıl bulurum? Tarzında sorulardır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hocamız bu sorular hakkında genel olarak vermiş olduğu cevapları bu yazıda kısaca özetledik. Bu yazıda bütün aklınıza takılanlara cevap vermeye çalışacağız.

Yapılan araştırmalara göre psikolojik destek yani psikolojik yardım alan bireyler psikolojik yardım almayan bireylere göre hayatları daha düzenli duyguları daha dengeli davranışları daha tutarlı olmaktadır. Bilimsel çalışmalar psikolojik destek alanların %50’si kendilerini daha mutlu hissetmekle beraber kendilerini daha iyi ifade edebilmektedir. Bu insanlardan %75’i de 6 ay sonra tamamen iyileşebildikleri görülmektedir. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konu hakkında insanların mutlaka psikolojik destek almaları gerektiği kanısındadır.

İstanbul Ümraniye’de Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu online terapi hizmeti vermektedir. Online terapi hakkında daha fazla bilgi edinmek için “İstanbul Online Terapi Hizmeti” adlı makaleyi okuyunuz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Ümraniye’de Psikolog Hizmeti

İstanbul Ümraniye’de psikolog hizmeti almayı düşünüyorsanız ilk olarak hangi konu hakkında psikolojik destek almanız gerektiğini bilmeli ve buna göre karar vermelisiniz. Psikolojik destek kapsamında aile danışmanlığı, çocuk pedagojisi, ergen sorunları, cinsel terapi, çift terapisi, bireysel sorunlar ele alınabilmektedir.

İstanbul Ümraniye’de psikologlar bireylerin hayatta yaşadıkları problemleri ve zihinsel sağlık sorunları ile etkili biçimde başa çıkabilmelerine veya yaşadıkları duygu karmaşalarından kurtulmalarına yardım eden profesyonellerdir.

İstanbul Ümraniye’de psikologlar insanların stresli durumlarla başa çıkabilmesi, bağımlılıklardan kurtulması ve yaşamda karşılaştıkları problemleri çözebilmeleri adına destek olurlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu insanların nasıl düşündüğü, düşüncelerden dolayı nasıl hissettiği ve davrandığı konusunda etkili çalışmalar yapar. Düşüncelerinde meydana gelen çarpıtmalardan mantıksız ve yanlış olanlardan kurtulmalarına destek olur. Bu sayede doğru düşünceden kaynaklanan doğru duygular ve doğru duygulardan kaynaklanan doğru, tutarlı, mantıklı davranışlara erişimi kolaylaştırır.

İstanbul Ümraniye’deki psikologlar insanların yaşamlarını iyileştirip daha refah içinde sosyal çevresi ile uyumlu bireyler olarak yaşamalarına yarayan farklı çeşitlerde psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanırlar. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu danışanın problemlerini çözebilmek için en doğru yaklaşımı belirlemek, kişinin özelliklerine, tercihlerine ve kültürüne uyan en iyi yaklaşımı belirlemeye çalışır. Genellikle en fazla kullanılan yöntem bilişsel davranışçı terapi (BDT) yöntemidir. Bu yöntemi Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu psikolojik danışmanlık ofisinde uygulamaktadır. Bu yöntem bireyler, çiftler ve aileler için etkili ve güzel sonuçlar almamızı sağlamaktadır.

İstanbul Ümraniye’de Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Ümraniye’de psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişim gösterir.

İstanbul Ümraniye’de psikolojik danışmanlık süreleri 45 ile 80 dakika sürer.

İstanbul Ümraniye psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri alt sınırda tutularak 300 TL olarak belirlenir.

Online psikolog seans ücretleri 300 TL olarak belirlenmiştir. Danışmanlık fiyatları bu biçimde belirlense bile asıl önemli olan çalışacağınız psikoterapistin tecrübesi ve meslekteki başarılarıdır.

İstanbul Ümraniye’de Psikolog ücretleri uygun olmakla birlikte yaşadığınız ile veya ilçeye bağlı olarak değişmektedir. Örneğin Bursa, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız psikolog seans ücretleri fazla maliyetlere çıkmaktadır.

İstanbul Ümraniye’de Psikolog Randevusu Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

İstanbul Ümraniye’de psikologlar ilaç vermeseler bile kişileri en uygun psikiyatriste yönlendirmektedirler. Eğitimli tecrübeli ve objektif olarak psikologlar danışanın mevcut sorunlarını ya da geçmişteki problemlerini çözüp başa çıkabilmelerinde tüm psikoterapi yöntemleri tüm kaynakları kullanarak yardımcı olacaklardır.

İstanbul Ümraniye psikolog randevusu almak için iletişime tıklayıp bizi arayabilirsiniz.

Unutmayın bakış açınızı değiştirin hayatınız değişsin. 

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.