İstanbul Zeytinburnu Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu

Psikolojik danışmanlık ofisimizi ziyaret eden pek çok sorulara genel anlamda cevap vermek istedik. Bizi arayan kişiler genellikle iyi bir psikolog nasıl bulurum, iyi psikolog nasıldır, psikolog ücretleri ne kadardır, psikolojik danışmanlık randevusu nasıl alırım? Tarzında sorularının cevaplarını aramaktadırlar.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu sorular hakkında verdiği bilgileri kısaca özetledik.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Zeytinburnu’nda İyi Psikolog Hizmeti Almayı Düşünenler Ne Yapmalı?

İstanbul Zeytinburnu’nda Psikolog hizmeti almayı düşünüyorsanız ilk aşamada hangi problemler hakkında psikoloji destek almanız gerektiğini bilmelisiniz. Psikolojik destek kapsamında aile danışmanlığı, evlilik ve çift terapisi, cinsel terapi, çocuk pedagojisi ve ergen sorunları ile bireysel sorunlar ele alınabilir.

Bizler genellikle aşırı zor durumda kalmadıkça problemlerimiz çözülemez duruma gelmedikçe profesyonel destek almak istemeyiz. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’na göre yapılması gereken ruh halimizin bu kadar yıpranmasına izin vermeden streslerimiz kaygılarımız endişelerimiz bizi tüketmeden düzenli olarak yardım almanız gereklidir.

Ruh sağlığımıza bedensel sağlığımız kadar önem vermeliyiz. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu konu hakkında bazı durumlarda ruh sağlığımıza daha fazla önem vermemiz gerektiğini söylüyor. Çünkü mevcut olan tüm bedensel rahatsızlıklarımızın altında aslında dolaylı olarak psikolojik sağlığımız yatıyor. Ruhsal sağlığımızın olumsuz olması bedenimizi hastalandırıyor. Bedensel sağlığımızdaki hastalık bizi yıpratıyor ve tekrar ruhsal sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Bu bir döngüye dönüşüyor ve kişi hayatından zevk alamayan, mutsuz, stresli ve kaygılı hale geliyor.

İstanbul Zeytinburnu Online Terapi Hizmeti

İstanbul Zeytinburnu’nda online psikolojik terapi hizmeti Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu tarafından verilmektedir.

Online Terapi Nedir?

Online terapi, ruh sağlığı desteğinin internet veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran kişiye internet üzerinden psikolojik destek hizmetinin verildiği bir psikoterapi yöntemidir. 

İstanbul Zeytinburnu’nda Online Terapi Avantajları Nelerdir?

İstanbul Zeytinburnu’nda Online terapi, İstanbul Zeytinburnu’nda bireye randevu kaçırdım derdi olmadan, istediği zaman ve yerde, hızlı şekilde, istediği psikolog ya da psikoterapiste ulaşma fırsatı sunmaktadır. Birçok ülkede yaygın biçimde tercih edilmekte olan online terapi son senelerde ülkemizde ve ayrıca İstanbul Zeytinburnu’nda yaygınlaşmaya başlamıştır.

Online terapiyi yüz yüze terapiden ayıran önemli özelliği;  Mekan ve zamanın öneminin olmadan psikoterapi hizmeti alabilme rahatlığı olmasıdır.

İstanbul Zeytinburnu’nda İyi Psikologlar Nasıldır?

İstanbul Zeytinburnu’nda psikologlar kişilerin hayatta yaşadıkları sorunlar ve ruhsal sağlık sorunları ile etkili biçimde başa çıkabilmelerine yardım eden profesyonellerdir.

İstanbul Zeytinburnu’nda psikologlar insanların stresli kaygılı endişeli duygu durumlarıyla baş edebilmesinde, bağımlılıklardan kurtulması ve yaşamda karşılaştıkları problemleri çözebilmeleri adına destek olurlar. Psikologlar kişilerin nasıl düşündüğü, duygularının nasıl değiştiği, hissettiği ve davrandığı konusunda çeşitli çalışmalar yaparlar. Düşüncelerinde meydana gelen çarpıtmalardan kurmacalardan kurtulmalarına yardımcı olurlar.

İstanbul Zeytinburnu’ndaki psikologlar bireylerin hayatlarını daha iyi hale getirmeye, iyileştirmeye, pozitif hale getirmeye yarayan türlü psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanırlar. Danışanın problemini çözebilmek adına en doğru olan yaklaşımı belirlemek, kişinin özelliklerine karakterlerine olmak istediği kişiliğe ve tercihlerine uyan en iyi yaklaşımı belirlemeye çalışır. Genellikle en etkili en kolay ve sistematik olan terapi yöntemi bilişsel davranışçı terapi yöntemidir. Bilişsel terapi yöntemi merkezimizde uygulanmaktadır. Bu yöntem bireyler, çiftler ve aileler için daha kesin, kısadır. Aynı zamanda kişinin çocukluğuna inilmeden direkt probleme odaklanılır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

İstanbul Zeytinburnu’nda Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Zeytinburnu’nda psikologların seans ücretleri 300 TL ile 1250 TL arasında değişim gösterir.

İstanbul Zeytinburnu’nda psikolojik danışmanlık süreleri 45 ile 80 dakika sürmektedir.

İstanbul Zeytinburnu’nda psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri alt sınırda tutularak 300 TL olarak belirlenmiştir.

Online psikolog seans ücretleri 300 TL olarak belirlenmiştir. Danışmanlık maliyetleri bu şekilde belirlense bile asıl önemli olan çalışacağınız psikoterapistin deneyimi ve meslekteki başarılarıdır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.